Як захистити Apple ID від злому і відрізнити справжні листи Apple від хакерських

Як захистити Apple ID від злому і відрізнити справжні листи Apple від хакерських

Захист Apple ID від злому

На жаль, час від часу хакери знаходять нові способи спроб злому, крадіжки аккаунтів Apple ID користувачів і слід бути попередньо попереджений про нові способи, що б уникнути неприємностей такого роду. Одна з останніх вивертів, з якої зіштовхують користувачі Apple пристроїв – це отримання листів на E-mail, до якого прив’язаний Apple ID, нібито від компанії Apple, в якому повідомляється, що користувачем якого було придбано виріб додатки, вартістю в якусь невелику суму, так само вказано, якщо користувач не здійснював цю покупку, то її можна скасувати перейшовши за вказаним URL … У випадку, якщо користувач не буде робити будь-яких дій, то гроші спишуться автоматично.

Ясна річ, що велика частина користувачів відсіває листи подібного способу, але шахраї можуть представлятися від імені компанії Apple і коли стоїть питання про списання грошей, значна частина користувачів може в це повірити і попастися на такий прийом. Як розпізнати фальшивий лист і зберегти свій аккаунт і засоби в безпеці в даному матеріалі.

А для початку розповімо, що відбудеться, якщо користувач для скасування платежу перейшовши по “небезпечному” посиланню: після переходу за посиланням користувач потрапляє на підроблений сайт, який зовні виглядає як сторінка App Store. На даному сайті є форма прийому даних про кредитну картку, яку і пропонується обов’язково заповнити для того, щоб не допустити списання грошей нібито купленого додатку.

До того ж, у компанії Apple є інструкція про те, як відрізнити реальний лист з компанії від фішингових. Повністю ознайомитися з нею можна на офіційному сайті компанії, а загальні ключові положення опишемо нижче. Отже, якщо Ви отримали такий лист на вашу електронну скриньку, що слід зробити:

  • Перевірте адресу, з якого надійшов лист. Всі листи (адреси) з доменом немає від .apple.com – є підробленими

Нижче наведено перелік дійсних електронних адрес Apple, по посиланнях з яких можна переходити і є безпечні:

no_reply@email.apple.com

appleid@id.apple.com

noreply@insideicloud.icloud.com

itunesaffiliates@apple.com

discover@new.itunes.com

News_Europe@InsideApple.Apple.com

  • Перевірте, чи є в змісті надісланого листа ваш Apple ID (Якщо лист від компанії Apple, то Ваш реальний Apple ID ПОВИНЕН бути присутнім в листі!);
  • У листі від Apple має бути звернення особисто до Вас (Ваше ім’я і Прізвище) Якщо в в листі зазначено «загальне» вітання на зразок «Шановний користувач» і «Шановний містер” і т.п. – то цей лист від шахраїв, тому що компанія Apple не звертається так до своїх зареєстрованих користувачів.
  • Перевірити курсором адресу посилання, а саме: наведіть курсор на посилання і подивіться, куди насправді вона вас направить. Як і в поштовій адресі, так і в лінк Apple обов’язково міститься домен apple.com. Якщо його немає – лист фейковий. Приклад підробленої посилання:

Варто відзначити, що в адресному рядку сучасних браузерів, таких як Safari 5, Firefox 7, Google Chrome і Internet Explorer 10 завжди проводиться перевірка сайтів. Якщо у сайту є розширений перевірки сертифікат RV, його назва буде відображатися зеленим кольором:

Так само пам’ятайте, що компанія Apple в своїх листах ніколи не прикріплює вкладені файли, наприклад квитанції, рахунки-фактури та інше. Завантаживши або відкривши такий прикріплений файл в фейковий листі від шахраїв Ви можете заблокувати свій комп’ютер або інший пристрій, занести вірус. Компанія Apple завжди відображає рахунок або іншу інформацію в тілі листа і ніколи не просить завантажувати, довантажувати файли!

Ніколи не реагуйте на листи, в яких вас просять передати будь-яку персональну інформацію, таку як пароль, номер карти та інші особисті дані.

Якщо ви в чомусь сумніваєтеся, кращий спосіб перевірити ваші дані в Apple – самостійно зайти в iTunes (icloud.com або appleid.apple.com) і навести необхідні довідки.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: