Поради “Як уберегти MacBook від перегріву”

Поради "Як уберегти MacBook від перегріву"

Перегрів MacBook

У літню спеку комп’ютерна техніка, як ноутбуки будь-яких виробників, так і макбуки, можуть надмірно перегріватися. А перегрів ноутбука прирівнюється як тепловий удар для людини, тому може залишити після себе достатні наслідки і щоб уникнути подібного, в цій статті ми нагадаємо Вам нехитрі способи, як уникнути перегріву MacBook.

Підняття ноутбука над поверхнею столу

Виробники випускають все більш нові вдосконалені моделі своїх попередників і в новій моделі MacBook вже немає необхідності додавати примусову вентиляцію, так як розробники подбали про цю проблему і прибрали шум кулерів, а отже немає і отворів на нижній кришці, які можуть виявитися заблоковані складками одягу, якщо ноутбука розташований на колінах або ж з сміттям на столі. Але не всі можуть похвалитися наявністю даної моделі, з усіма іншими моделями проблема недостатнього припливу повітря через «складок місцевості» на робочому просторі все ще актуальна.

Поради "Як уберегти MacBook від перегріву"

Стандартні методи боротьби з перегрівом – це збільшення вільного простору під нижньою частиною MacBook. Підніміть Ваш пристрій вище рівня столу, на підставку, або зручне інше пристосування у вигляді невеликих додаткових ніжок, наприклад, які можна спорудити самостійно з книг або однакового розміру коробочок, брусків, або придбати в спеціалізованих магазинах техніки і аксесуарів підставку з регульованою висотою підйому. При установці ноутбука на підставку необхідно упевнитися, що пристрій надійно зафіксовано.

Вентильована підставка під ноутбук

Так само, крім звичайної підставкою над поверхнею столу, Ви можете обзавестися спеціалізованої підставкою з вбудованим кулером (системою охолодження). Зазвичай являє собою плоску невисоку коробку з гратчастими стінками, всередині якої розташована деяка кількість вентиляторів. У магазинах ви можете знайти такі підставки в достатньому асортименті і різному рівню цін. Розмір, потужність, рівень споживаної енергії, інтенсивність обдування ноутбука – все залежить від моделі і ціни.

Поради "Як уберегти MacBook від перегріву"

Даний тип охолодження – активний, а тому на порядок більш ефективний в літню спеку, але варто врахувати ті факти, що це принесе вам додатковий шум вентиляторів, додаткове джерело живлення, а так же самий пристрій так само потребує додаткового догляду. Цей варіант охолодження ноутбука може бути рекомендований професійним геймерам, або тим, хто не шкодує коштів на якісні аксесуари для свого MacBook.

Намагатися розташовувати Macbook тільки на твердих поверхнях, уникаючи м’яких

Проблема м’яких поверхонь для ноутбука полягає не стільки в блокуванні повітропроводів ноутбука, скільки в тому, що існує величезна безліч видів різних тканин, які мають виражені теплоізоляційними властивостями. Навіть папір в декілька шарів створює перешкоду на шляху відведення тепла, яке залишається в межах корпусу MacBook. Тому ступінь пасивного охолодження при розміщенні пристрою на ліжку, на ногах або животі, килимі з м’яким ворсом, досить низька, але ризик перегріву, навпаки, зростає до небезпечного рівня.

Поради "Як уберегти MacBook від перегріву"

Ноутбук повинен знаходитися на рівному, стыйкому та по можливості позбавленим теплоізолюючих властивостей покритті. Метал або кераміка, меншою мірою підходять деревина і пластик. А також стильною поверхнею послужить скляна поверхня столика або решітчаста. Важливий момент – основа не повинна деформуватися під вагою ноутбука, облягати його корпус і створювати ефект чохла.

Чистота – запорука здоров’я електроніки

Пил – ворог техніки! Очищати MacBook від пилу необхідно регулярно, не лінуючись, особливо приділивши увагу внутрішньому простору і вентиляційним гратам. Процес рутинний, відео-інструкцій в Інтернеті з надлишком. У магазинах Ви можете придбати балончик зі стисненим повітрям – спеціально для очищення від пилу важкодоступних місць техніки, або звернутися в сервісний центр, фахівці швидко і якісно проведуть чистку вашого макбуки в Харкові.

Рекомендований інтервал чистки від попадання пилу в ноутбук – кожні 1-2 місяці.

Відмова від утиліт контролю роботи вентиляторів

Існують серйозні інструменти діагностики та налаштування роботи систем ноутбука, з вбудованими обмежувачами і шаблонами, але є і маса примітивних програм-іграшок. Саме вони і є непрямим джерелом проблеми з перегрівом і неуцтво користувачів. Примусове зниження швидкості обертання вентилятора з метою мінімізації шуму, суть пряме втручання в роботу системи охолодження MacBook. Це не тільки не вітається, але й може призвести до незворотної псуванні начинки пристрою від перегріву з відмовою в гарантійному обслуговуванні. Висновок: програми для маніпуляцій з вентиляторами з більшою ймовірністю принесуть шкоду, ніж користь.

Якщо все ж, сталося, що Ваш Макбук перегрівся і ви не знаєте, як вирішити цю проблему, рекомендуємо звернутися в наш сервісний центр з ремонту техніки Apple в Харкові і наші фахівці оперативно і якісно нададуть кваліфіковану допомогу та інформаційну консультацію.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: