Різниця між Відновити або Оновити iOS на iPhone і iPad

Різниця між Відновити або Оновити iOS на iPhone і iPad

Відновити або Оновити iOS

Для користувачів, які зіткнулися з тих чи інших причин з проблемою перепрошивки Apple пристрою, можуть виникнути питання з розумінням різниці і наслідків між оновленням і відновленням операційної системи iOS, а так само скиданням налаштувань.

Існує два способи переустановлення операційної системи на мобільних пристроях Apple це оновлення і відновлення. Чим вони відрізняються між собою

Обновление

Оновлення iOS на пристроях може здійснюватися як через додаток iTunes для комп’ютерів, так і через Wi-Fi-підключення “по повітрю”. При оновленні всі призначені для користувача дані (фото, контакти, додатки, замітки і т.д.) будуть збережені на обновлюваному пристрої. Процес оновлення досить простий і не вимагає ніякої особливої підготовки, здійснюється через меню налаштувань, або через пропоноване системне оповіщення. 

Що важливо! Для IOS пристроїв з джейлбрейоком (тих пристроїв, до яких застосована операція “джейлбрейк”, яка знімає офіційну безпеку системи сторонніми утилітами) ні в якому разі не можна застосовувати оновлення ОС iOS, так як це може привести до “вічного яблуку” (так називається ситуація, коли iPhone або iPad не включається, а на екрані горить логотип Apple і значок iTunes)

Після поновлення пристроїв у декого так само може виникнути питання – Чи можна повернути попереднє оновлення (знизити прошивку, зробити відкат, downgrade)? Сама компанія Apple не дозволяє знижувати версію прошивки iPhone, iPad і iPod, виняток на повернення старої версії може бути тільки в невеликий проміжок часу після виходу нових версій операційної системи. Про хакерських прийомах мова не йде – все це може тільки нашкодити вашому девайсу.

Відновлення

Даний метод дозволяє здійснити повернення вашого пристрою до заводських налаштувань. Варто врахувати, що при цьому методі всі дані з вашого iPhone або iPad будуть знищені. Настійно рекомендується перед процесом відновлення операційної системи iOS зробити резервне копіювання системи. Як правило, збір до заводських налаштувань (перепрошивку через відновлення) застосовують при продажу вживаного iPhone або iPad, або перед установкою джейлбрейка, а також у випадках, якщо забутий пароль блокування або при серйозних збоях в роботі iOS.

Процедура відновлення відбувається за допомогою підключення iOS-пристрою до комп’ютера і за допомогою програми iTunes. Переклад відновленням необхідно відключити функцію “Знайти iPhone” на мобільному пристрої, далі в меню “Огляд” iTunes застосувати кнопку “Відновити”

Скидання налаштувань

Якщо у користувача виникла необхідність видалення призначених для користувача даних і налаштувань Apple пристрою, наприклад, перед продажем його, то крім відновлення iOS “з нуля” можна скористатися і наявними штатними засобами iPhone або IPad: Необхідно зайти в меню пристрою “Налаштування -> Основні -> Скидання “. Вибрати пункт “Стерти контент і налаштування”, який і дозволить повернути iPhone або iPad в первозданний вигляд.

Що важливо! Не можна здійснювати скидання налаштувань на пристроях з джейлбрейком, тому що це призведе «вічного» яблуку або «петлі» в режимі відновлення.

Що варто пам’ятати власникам iPhone: якщо у вас виявився залоченний iPhone, то оновлення або відновлення системи на цьому пристрої не обійдеться без критичних наслідків, тому що в цьому випадку буде підвищена прошивка модему пристрою і смартфон перетвориться на медіаплеєр без можливості здійснення дзвінків, установки додатків і т.д.

Будьте уважні до своїх пристроїв, щоб зберегти їх безпеку і працездатність не встановлюйте сторонні додатки, користуйтеся тільки офіційними і надійними джерелами.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: