Як користуватися iCloud на iPhone, iPad і Mac

Як користуватися iCloud на iPhone, iPad і Mac

Інтернет-сервіс iCloud відомий всім користувачам гаджетів Apple (на iPhone, iPad або Mac), але не всі користувачі активно користуються ним, а деякі навіть не знають про всі можливості “яблучної хмари”

Ознайомимо Вас з можливостями і тонкощами налаштування iCloud на вашому Apple-пристрої.

Отже, яка суть і для чого розроблений сервіс iCloud? Хмарне сховище iCloud являє собою сукупність різних web-сервісів, що надаються Apple, які покликані спрощувати доступ до даних користувача, де б він не знаходився, шляхом зв’язку через інтернет. Всі дані (документи, музику, контент, фото тощо), які користувач синхронізує з iCloud зберігаються на віддалених серверах, що дозволяє звільняти додаткове місце на самому гаджеті і в той же час бути доступними користувачеві облікового запису в будь-якому місці (точці світу) з будь-якого пристрою Apple або комп’ютера, де є підключення до мережі Інтернет.

Кожному власнику “яблучного гаджета”, зареєстрованому обліковий запис Apple ID, за замовчуванням надається 5 Гб безкоштовного дискового простору. Якщо ж цього обсягу користувачеві недостатньо, то додаткове місце зберігання в хмарі (50 Гб, 200 Гб або 1 Тб) можна купити згідно з діючими тарифами сервісу.

Дані, які користувач розміщує в iCloud, автоматично синхронізуються з усіма пристроями, до яких прив’язаний Apple ID користувача. (Наприклад, якщо Ви оновили книгу контактів на iPhone, то оновлений список Контактів відразу ж синхронізується і оновиться на iPad або на Mac тобто на всіх тих пристроях, до яких прив’язана ваш обліковий запис Apple ID). Все це вельми зручно і економить час на перенесення однієї і тієї ж інформації на кілька пристроїв.

Активуємо iCloud 

Для того, що б активувати сервіс iCloud на iOS-пристрої необхідно зробити наступні дії:

  • відкрийте меню Налаштування на вашому гаджеті (для користувачів Mac-буків – Системні налаштування)
  • зайдіть в розділ iCloud
  • введіть дані Вашого облікового запису Apple ID.

Авторизувавшись, Ви побачите наданий iCloud перелік сервісів, дані з яких можуть бути синхронізовані, а також пункти для активації Фотопотока, iCloud Drive, Знайти iPhone, Зв’язки ключів і автоматичного створення резервних копій iOS-пристрої в хмарі.

Крім доступу до сервісу iCloud з Apple пристроїв, користувач може мати доступ до iCloud і через ПК, ноутбук на Windows, для цього необхідно завантажити з ресурсу icloud.com і встановити відповідний клієнт, для цього:

  • заходите на ресурс icloud.com (доступний тільки з комп’ютера), на якому вам буде доступний інтерфейс управління деякими сервісами iCloud (доступ до управління Контактами, Замітками, Фото, нагадування, календар, функцією Знайти iPhone, хмарного сховища iCloud Drive і так далі).
  • авторізуетесь за допомогою Apple ID.

Сервіс також дає можливість працювати з безкоштовними хмарними інструментами з пакету iWork (аналог Microsoft Office від Apple), редагувати документи Word, Excel в браузері.

Трохи докладніше про сервіси iCloud

Медіатека iCloud

Даний сервіс дозволяє завантажувати в хмару фото і відео, зроблені на всіх Apple-пристроях c єдиним обліковим записом.

Медіатека iCloud підтримує 3 типи контенту:

  • фото,
  • відео (що б переглянути фото та відео в iCloud необхідно зайти в Настройки -> iCloud -> Фото)
  • музика (для музики має окремий перемикач і активується на iPhone, iPad і iPod Touch в: Настройки -> Музика).

На комп’ютерах під управлінням OS X і Windows Медіатека iCloud для музики включається в додатку iTunes через меню: iTunes -> Настройки -> Основні.

Після того, як Ви активували медіатека iCloud вся музика, в тому числі додана з сервісу Apple Music, а також створені плейлисти синхронізуються між Вашими пристроями.

Пошта в iCloud

Користувачам iCloud надається безкоштовно власний E-mail виду “name@icloud.com”, до якого можна отримувати оперативний доступ в будь-який час. На сайті icloud.com поштовий сервіс реалізований у вигляді класичної поштової скриньки, розділеної на категорії (Вхідні, Спам, Чернетки і т.д.). Для активації поштового клієнта в iCloud, необхідно зайти в меню Налаштування -> iCloud і вказати необхідні дані для створення E-mail

Контакти в iCloud

Як уже наводилося у прикладі, всі контакти з адресної книги одного з Apple-пристроїв автоматично копіюються в iCloud і, відповідно з iCloud на пов’язані з обліковим записом девайси. У хмарі на icloud.com доступні всі можливості редагування профілів, що може спростити настройку профілів книги Контактів на ПК, ніж на смартфонах.

iWork в iCloud 

Даний розділ – iWork – є безкоштовним інтернет-аналогом пакету Microsoft Office і з’явився в iCloud досить недавно. Він містить однойменні браузерні аналоги додатків Numbers, Pages і Keynote. Завдяки цьому користувачі можуть створювати, редагувати і відправляти електронні таблиці, текстові документи або презентації з будь-якого пристрою.

Знайти iPhone в iCloud 

Додаток Знайти iPhone дає можливість оперативно виявити свій девайс при крадіжці або втраті. Доступ до програми Знайти iPhone є і на сайті icloud.com. Для застосування необхідно ввести Ваш ідентифікатор Apple ID і пароль. Також ж є опції, що дозволяють повністю стерти пристрій, відтворити звук на ньому або включити режим пропажі

Знайти Друзів в iCloud 

Веб-додаток Знайти Друзів, який є встановленим додатком після оновлення до 9 версії IOS дозволяє отримати інформацію про місце розташування друзів на карті.

Зв’язка ключів в iCloud 

Сервіс Зв’язка ключів в iCloud дозволяє автоматично зберігати на всіх пристроях користувача закладки, історію переглядів, логіни і паролі з браузера Safari.

Більш докладної про налаштування кожного сервісу можна дізнатися в довідці допомоги iCloud або в наших наступних статтях чи новинах. Нагадуємо Вам, що б бути впевненими в захисті своїх даних у хмарному сховище і уникнути злому облікового запису – використовуйте складний пароль і двоетапну авторизацію.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: